Vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1
Pozvání na TRADIČNÍ PRVOMÁJOVÝ VÝŠLAP NA GODULU
2
Oznámení o zápisu do MŠ
3
Oznámení o zápisu do MŠ
4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23
Oprava nahlášené poruchy - přerušení dodávky vody
24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > KLIENTI V ISÚ JSOU STÁLE AKTIVNÍ

KLIENTI V ISÚ JSOU STÁLE AKTIVNÍ     Již před pěti lety, když jsme byli s klienty v Itálii poprvé, kdy týdennímu pobytu předcházela řada příprav, zajišťování, ale také obav, obrovská míra zodpovědnosti a kdy jsme si nejednou řekli, již nikdy, stojí nám to za to? Tak i letos jsme si řekli, ano, stojí. Odřídili jsme stovky kilometrů, uvařili spousty jídel, byli jsme nesmírně unavení, ale ta radost všech klientů, kteří se pobytu zúčastnili, zastínila veškeré obavy. Obrovský pocit radosti a štěstí, kterými klienti oplývali, se ani nedá popsat slovy. Koupání v moři, výlety do okolních měst, procházky po pobřeží, italská zmrzlina a pizza zanechaly v klientech vzpomínky na dlouhou dobu. Takovýto pobyt by však nebylo možné uskutečnit, kdybychom nezískali podporu od lidí, firem, kterým na našich klientech záleží. Děkujeme tímto firmě Wallawani s.r.o., PIRES  s.r.o., Perfect Distribution a.s., RWO Team, s.r.o. a Liberty Ostrava a.s.  za sponzorské dary, ale také manželům manželům Wursztovým a Waliczkovým za podporu a zajištění všeho potřebného pro naši klientku, která je zcela bez příjmů a žije pouze z dávek, bez jejich podpory by se žádných aktivit nemohla účastnit. Ještě jednou DĚKUJEME VŠEM.

          Samozřejmě, že se klienti účastní i jiných výletů a aktivit. Mezi tyto patří oblíbené výlety do ZOO, Tatry Kopřivnice, Marlenky, pravidelné sportovní turnaje např. ve stolním tenise apod. Po dlouhé covidové pauze, kdy se nemohlo cestovat, kdy klienti byli na delší dobu uzavřeni v zařízení, se letošní rok opravdu vydařil a všichni si užili spoustu zábavy a radosti. Snažíme se rovněž o to, aby se klientům nejen dobře žilo v zařízení, ale aby mohli trávit i venku hezké chvíle v krásném prostředí. Kolem ISÚ jsme vyseli záhony lučních kvítí, vyzdobili jsme přední i zadní část areálu různými dekoracemi. Květiny a zvířátka kolem rybníčku záhadně zmizely, ale my si z toho nic neděláme a něco hezkého tam zase přichystáme J. Rovněž se nám v letošním roce podařilo zrekonstruovat, lépe řečeno vylepšit, pár pokojů a vymalovat část budovy. Konec roku se kvapem blíží, a přestože vyhlídky lepších dnů jsou velmi opatrné, chtěla bych tímto popřát všem krásné a klidné svátky vánoční, zdravý, láskou a tolerancí naplněný rok 2023.

          Poděkování za spolupráci a finanční dotaci a podporu bych ráda vyjádřila Moravskoslezskému kraji, obci Komorní Lhotka, panu starostovi a všem zastupitelům. Všem obcím, které na nás každoročně myslí ve svém rozpočtu a finančně nás podporují. Firmám i jednotlivcům, kterým osudy zdravotně postižených nejsou lhostejné.

          Všem z celého srdce děkuji.

Andrea Sztefková, ředitelka ISÚ Komorní Lhotka


Počasí

Úterý Oblačno 24/12 °C
Středa Zataženo 21/13 °C
Čtvrtek Zataženo 22/12 °C
Pátek Oblačno až zataženo s bouřkami 17/14 °C